fbpx

День новго підприємця «NED-2019» – роздуми після виступу спікерів

 In Новости

   

Відвідування заходів, які розширюють професійний світогляд та сприяють кращому розумінню ринку вже давно стало стандартом у нашій компанії. Минулої п’ятниці ми з колегами відвідали «ДЕНЬ НОВОГО ПІДПРИЄМЦЯ – 2019», який проходив в технопарку UNIT CITY.

Підбір спікерів був (без удаваної скромності) на рідкість вдалий: тут були і CEO «Unit.Holdings» Костянтин Євтушенко, і екс-лідер бренду «FEDORIV» Влад Ноздрачов, і навіть сам Василь Хмельницький (засновник інвестиційної групи “UFuture” і фонду « K.Fund “). Проте, особисто нам найбільше запам’ятався виступ радника Президента в напрямку« digital » Михайла Федорова (багато «поінтів», озвучених ним, не виходили з нашої голови ще протягом двох днів після заходу).

В основі виступу Михайла був посил про те, що на даний момент Україна стоїть на порозі ПОВНОЮ АВТОМАТИЗАЦІЇ УСІХ ДЕРЖАВНИХ РЕЄСТРІВ. «Зараз у нашому державному секторі близько 350 реєстрів ,» – резюмував Михайло. «Реєстрація ТОВ, отримання довідки з податкової – будь-який з цих процесів у сучасних реаліях є дуже складним та часово. Ми ж хочемо зменшити кількість реєстрів до 10, а також зробити процес взаємодії з державними органами максимально дружнім та ефективним».

Подібне прагнення просто не може не бути надихаючим. Однак (після повторного осмислення) Воно наводить нас на не дуже веселі роздуми: «Важко автоматизувати державний сектор в країні, де бізнес не хоче автоматизувати сам себе». Відповідно до нашого досвіду, лише близько 40% підприємств в Україні знають про існування BI-технологій та інших способах автоматизації аналітики. Менше половини з цих компаній готові втілити процес автоматизації на практиці.

Чому так відбувається? За останні 28 років більшість менеджерів-виконавців звикла вести розрахунки і здійснювати планування в MS EXCEL, а впровадження будь-яких більш просунутих та складних продуктів для них є дуже стресовим. У той же час, групи молодих ініціативних менеджерів покоління «Y» ще не встигли заповнити офіси українських компаній.

В результаті ми маємо дуже великий лаг – з одного боку в Україну прийшли міжнародні компанії, в яких системи аналізу даних вже були збудовані на рівні материнської компанії, а з іншого боку – українські компанії, в більшості випадків аналізують дані вручну за допомогою менеджерів – аналітиків. І чим довше це триватиме, тим далі міжнародні колеги буде йти вперед. Що буде вкрай сумно для їх українських колег.

Для якісної зміни ситуації на користь національних компаній, Українському бізнесу необхідна наявність «критичної маси» з власників і топ-менеджменту, які розуміють важливість «діджіталізаціі». Ми не дарма відзначаємо саме цю групу людей, адже саме у них є пряма зацікавленість в ефективному функціонуванні підприємств. Грамотне донесення «middle-менеджменту» важливості підвищення ефективності роботи та скорочення витрат часу на рутинні процеси має стати ключем до підвищення конкурентоспроможності українських компаній у порівнянні з міжнародними колегами.

Адже, якщо навіть державний сектор прагне бути більш автоматизованим, приватним компаніям однозначно необхідно дивитись у бік автоматизації аналітики та оптимізації управлінської звітності.

Recent Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search